Орегон та доступ до псилоцибіну

oregon shrooms Псилоцибіновий чай, вітряні куранти і матрац кольору краватки чекають на тих, хто приїжджає в офісний люкс в Юджині, щоб спробувати психоделічні гриби. Протягом приблизно шести годин дорослі, старші 21 року, можуть відчувати те, що багато користувачів описують як яскраві геометричні фігури, втрату ідентичності та єдність із всесвітом.

 

 

Epic Healing Eugene – перший в Америці ліцензований сервісний центр з продажу псилоцибіну – відкрився в червні, що стало безпрецедентним кроком штату Орегон, який запропонував цей наркотик, що змінює свідомість, широкому загалу. Наразі список очікування центру налічує понад 3 000 імен, серед яких люди з депресією, посттравматичним стресовим розладом або страхом перед кінцем життя.

Рецепт або направлення не потрібні, але прихильники сподіваються, що легалізація в Орегоні спричинить революцію в охороні психічного здоров’я.

Минулого року виборці штату Колорадо ухвалили закон, що дозволяє регульоване використання психоделічних грибів, починаючи з 2024 року, а законодавчий орган Каліфорнії цього місяця схвалив закон, що дозволяє зберігання та використання певних психоделіків на основі рослин і грибів, зокрема псилоцибіну та мескаліну, з планами щодо розробки чиновниками охорони здоров’я рекомендацій для терапевтичного використання.

Секція з надання послуг у сфері обігу псилоцибіну штату Орегон, відповідальна за регулювання галузі в штаті, отримала “сотні тисяч запитів з усього світу”, – сказала в інтерв’ю Анжела Олбі, керівник агентства.

“Поки що ми чуємо, що клієнти мають позитивний досвід”, – сказала вона.

Хоча псилоцибін залишається незаконним на більшій частині території Сполучених Штатів, Управління з контролю за продуктами і ліками у 2018 році визнало його “проривною терапією”. Цього літа FDA опублікувало проект керівництва для дослідників, які розробляють клінічні випробування психоделічних препаратів.

Дослідники вважають, що псилоцибін змінює спосіб самоорганізації мозку, допомагаючи користувачеві прийняти нові погляди і подолати проблеми з психічним здоров’ям.

Однак Асоціація лікарів-психіатрів Орегону виступила проти того, щоб легалізувати псилоцибін на виборах 2020 року, заявивши, що це “небезпечно і дає оманливі обіцянки тим жителям Орегону, які борються з психічними захворюваннями”.

Олбі зазначила, що психоделічні гриби були частиною племінних духовних і лікувальних практик протягом тисячоліть. За її словами, її агентство зосереджене на безпеці.

По-перше, клієнти повинні пройти підготовчу сесію з ліцензованим фасилітатором, який залишається з клієнтом під час вживання наркотику. Фасилітатор може відмовити в доступі тим, хто має активний психоз, думки про заподіяння шкоди комусь або хто приймав літій, який використовується для лікування манії, протягом останнього місяця.

Клієнти не можуть купувати гриби з собою, і вони повинні залишатися в сервісному центрі, поки дія препарату не закінчиться.

Окрім схвалення псилоцибіну, виборці штату Орегон у 2020 році декриміналізували зберігання важких наркотиків, закріпивши репутацію штату як лідера в реформі наркозаконодавства. Орегон був першим штатом, який декриміналізував зберігання марихуани, і одним з перших, який легалізував її рекреаційне використання.

Але сьогодні регульована індустрія марихуани бореться з величезним надлишком пропозиції. А декриміналізація наркотиків не призвела до значного розширення лікування наркозалежності та зменшення кількості передозувань, як очікувалося. За даними AP VoteCast, 58% виборців Орегону на проміжних виборах 2022 року вважали, що декриміналізація наркотиків в Орегоні була поганою справою.

Наразі ще зарано оцінювати легалізацію грибів в Орегоні.

Орегонська служба псилоцибіну витратила два роки на розробку правил і почала приймати заявки на отримання ліцензії в січні. Зараз у штаті є 10 ліцензованих сервісних центрів, чотири виробники, дві лабораторії для тестування та десятки фасилітаторів.

У той час як Epic Healing Eugene має довгий список очікування, частково завдяки ранній увазі ЗМІ, інші сервісні центри кажуть, що бізнес набирає обертів у міру поширення обізнаності.

За словами співзасновника Omnia Group Ashland Брайана Ліндлі, який відкрився цього місяця в південному Орегоні, список потенційних клієнтів налічує 150 осіб. Жанетт Смолл, власниця Lucid Cradle в Бенді, сказала, що має намір приймати лише одного клієнта на тиждень, щоб приділити кожному пильну увагу, і вже розписана до грудня.

Закон дозволяє місцевим юрисдикціям забороняти операції з псилоцибіном, і кілька сільських округів це зробили.

Є скарги на занадто високу вартість, але представники галузі очікують, що ціни знизяться в міру того, як буде створено більше підприємств. Клієнт може заплатити понад $2,000, що допомагає покрити витрати на сервісний центр, фасилітатора та лабораторно протестований псилоцибін. Річні ліцензії для сервісних центрів та виробників коштують 10 000 доларів, а ветеранам надається знижка вдвічі.

Олбі сказала, що її агентство вимагає від кожного ліцензіата працювати над досягненням цілей соціальної справедливості, а деякі з них вже надають моделі цін зі змінною шкалою. Вона очікує, що до середини 2025 року програма з продажу псилоцибіну в Орегоні, яка наразі отримує мільйони доларів від платників податків, буде повністю фінансуватися за рахунок ліцензійних зборів. Після цього вона пообіцяла активізувати зусилля для зниження цін.

Кеті Джонас, власниця Epic Healing Eugene, сказала, що не очікує, що її сервісний центр почне заробляти гроші ще деякий час. За її словами, надання легального доступу до психоделічних грибів – це покликання: “Рослинні ліки повідомили мені, що я повинна цим займатися”.

Державні норми дозволяють дозу до 50 міліграмів, але коли Джонас протестувала 35-міліграмовий зразок чистого псилоцибіну (що зазвичай дорівнює приблизно 6 грамам сушених грибів), вона виявила, що він настільки потужний, що вирішила, що це буде найбільша доза, яку зможе запропонувати її заклад.

Один з перших клієнтів Джонас прийняв 35 міліграмів і описав, що побачив “щось на кшталт нескінченновимірного фракталу, який просто продовжував обертатися і скручуватися”.

“Це було заворожуюче видовище, але воно стало таким інтенсивним”, – сказав клієнт, який не захотів називати своє ім’я, щоб захистити свою приватність. “Я почав відчувати, що помираю і відроджуюсь. А потім я почав бачити, як великі відрізки мого життя пролітають дуже швидко”.

Він сказав, що сеанс “не був особливо приємним”, але він благотворно вплинув на його ставлення до болючих спогадів і надав йому бажаний містичний досвід.

Ліцензований конопляр Ґаред Хансен пройшов повний шлях від 16 років, які він провів в якості офіцера поліції в Сан-Франциско. Одного разу він заарештував дилера псилоцибіну в парку Золоті Ворота.

Сьогодні він керує Uptown Fungus – одноосібним підприємством з вирощування псилоцибіну в непоказній будівлі, розташованій серед високих кедрів поблизу Спрінгфілда, штат Орегон. Він доглядає за сортами грибів з такими назвами, як “Золотий вчитель”, “Блакитна поганка” та “Рожевий буйвол”. Доза 25 міліграмів коштує 125 доларів.

Хансен каже, що іноді медитує з грибами, сподіваючись наповнити їх цілющою енергією.

Маленькі коричневі психоделічні гриби можна знайти на полях або в лісі, але вони можуть бути дуже схожими на отруйні різновиди. Хансен та інші застерігають від того, щоб купувати псилоцибін дешевше на чорному ринку або вживати його самостійно. Сервісні центри надають дозовані – і часто сильні – дози в контрольованому середовищі.

“Іноді частиною зцілення може бути негативний досвід, який хтось повинен пережити, щоб виплеснути негативні емоції або пережити травму в більш здоровий спосіб”, – каже Хансен. “Мені б не хотілося, щоб хтось, хто ніколи раніше не пробував, приїхав додому, погано поїхав і завдав собі шкоди”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *