Американські школи запасаються засобом від передозування

Білий дім закликає всі школи мати в наявності препарат для екстреної допомоги при передозуванні – налоксон, а також навчити учнів і викладачів, як його застосовувати.

У листі від Міністерства освіти США та офісу Білого дому з питань національної політики контролю над наркотиками, який вперше отримав Axios, міститься заклик до шкіл “зосередитися на заходах з профілактики вживання наркотиків серед молоді та забезпечити, щоб кожна школа мала налоксон і підготувала своїх учнів та викладачів до його використання”.

Член картелю Сіналоа, одного з картелів, що виробляє підроблені пігулки, показує капсули в Куліакані, Мексика.
Зростання кількості підроблених рецептурних таблеток призводить до рекордної кількості смертей від передозування у США

“Наші школи знаходяться на передовій цієї епідемії, але наші вчителі та учні можуть бути забезпечені інструментами для порятунку життів”, – написали в листі міністр освіти Мігель Кардона і Рахул Гупта, директор національного офісу політики контролю за наркотиками.

За словами представника департаменту освіти, лист буде надіслано до кожного державного освітнього агентства, міжурядових груп, а також місцевих, державних і національних освітніх асоціацій, повідомляє Axios.

“Смертність від передозування серед підлітків подвоїлася з 2019 по 2020 рік і продовжує зростати, незважаючи на те, що рівень вживання наркотиків серед молоді залишається незмінним. Це тому, що сьогодні підліток може зайти в соціальні мережі за допомогою смартфона і купити те, що він вважає опіоїдним знеболювальним або стимулятором, що відпускається за рецептом, щоб допомогти йому в навчанні – а замість цього померти від однієї таблетки, в якій насправді міститься фентаніл. Лише одна таблетка, – йдеться в листі.

“І дані показують, що дві третини смертей від отруєння наркотиками серед підлітків сталися, коли поруч був потенційний свідок, але налоксон часто не вводився”, – додається в ньому, посилаючись на нещодавнє дослідження, яке показало, що серед осіб у віці 14-18 років смертність від передозування зросла на 94% з 2019 по 2020 рік і на 20% з 2020 по 2021 рік.

Дослідження також показало, що середньомісячна смертність від передозування серед осіб віком від 10 до 19 років зросла на 109% з липня-грудня 2019 року до липня-грудня 2021 року.

Крім того, дослідження виявило, що у двох третинах випадків смерті від передозування серед підлітків були присутні потенційні свідки, але лише у 30% смертей є докази того, що налоксон був введений.

Налоксон – це препарат, схвалений Федеральним управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), який призначений для швидкого усунення наслідків передозування опіоїдів, таких як героїн, оксикодон, морфін або фентаніл. Це тимчасове лікування, і працівники охорони здоров’я кажуть, що в разі передозування слід якомога швидше звернутися за невідкладною медичною допомогою, в тому числі за екстреною дозою налоксону.

“Дослідження показують, що доступ до налоксону може знизити рівень смертності від передозування, що його наявність не призводить до зростання вживання наркотиків серед молоді, і що він не завдає шкоди, якщо використовується для людини, яка не має передозування опіоїдами, – йдеться в листі.

“Важливо зазначити, що люди не повинні боятися застосовувати налоксон, оскільки в більшості штатів діють закони про доброго самаритянина, що захищають перехожих, які надають допомогу на місці передозування”, – додається в листі.

У березні FDA схвалила продаж Narcan, бренду налоксону, без рецепта, що зробило його першим препаратом опіоїдної абстиненції, який продається без рецепта.

Нещодавні повідомлення свідчать, що школи по всій країні почали запасатися “Нарканом” і дозволяють учням приносити власні запаси препарату для зняття передозування.

У березні газета штату Айова повідомила, що школи штату почали додавати налоксон до своїх аптечок для надання невідкладної медичної допомоги після того, як минулого року був прийнятий закон штату, який дозволяє школам зберігати і застосовувати цей препарат у разі передозування опіоїдів.

У травні видання Axios повідомило, що низка шкіл у Вашингтоні також додали налоксон для подолання кризи передозувань, а кілька шкільних адміністраторів і координаторів з безпеки повідомили виданню, що в середніх і старших класах у них є аптечки з налоксоном для надання невідкладної допомоги.

У червневому репортажі CBS повідомлялося, що медсестри державних шкіл Нью-Йорка почали проходити тренінги з використання налоксону.

Тим часом у середніх школах і шкільних автобусах Фресно, штат Каліфорнія, є запаси “Наркану”, повідомив у серпні телеканал ABC30.

https://www.theguardian.com/us-news/2023/oct/30/white-house-schools-naloxone-overdose-drug

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *