Канабіс і емпатія

Співробітники Національного автономного університету Мексики (UNAM) провели експерименти і з’ясували, що через регулярне вживання конопель людина стає більш емпатичною.

 

 

Канабіс посилює зв’язок між кількома областями мозку

Вчені рекрутували 46 добровольців, які систематично вживали коноплі, і 34 волонтерів, які не приймали канабіноїди. Піддослідним зробили функціональну магнітно-резонансну томографію мозку, і вони пройшли тест на когнітивну та афективну емпатію, розроблений іспанськими експертами Лопесом Пересом і Фернандесом Пінто. Порівнявши показники представників двох груп піддослідних, фахівці дійшли висновку про те, що у споживачів канабісу існує кращий функціональний зв’язок:

– між передньою поясною корою і соматосенсорною корою головного мозку;
– областями мозку, що відповідають за емоційну репрезентацію та емпатію.

Завдяки цим особливостям любителям конопель було простіше розпізнавати емоції та настрій оточуючих людей. Тому вони набирали більше балів за проходження тесту на когнітивну та афективну емпатію.

Марихуана покращує міжособистісні стосунки

Автори роботи підсумували підсумки дослідження:

“Вживання конопель зазвичай пов’язували з негативним впливом на психічне здоров’я і поведінку людини. Однак наші випробування свідчать про те, що любителі канабісу краще розуміють емоції інших людей. Зроблене нами відкриття свідчить про те, що конопля зміцнює міжособистісні стосунки, і їй можна знайти застосування в медицині”.

Доктор Віктор Олалде-Матьє, який працює в UNAM, вважає, що результати тестування підтверджують високу терапевтичну цінність конопель. На його думку, канабіс здатний впоратися з недугами, для яких характерний дефіцит соціальної взаємодії. До списку цих хвороб входять, наприклад, соціопатія і тривожний розлад особистості. Тобто марихуана може допомогти замкнутим людям перемогти внутрішніх демонів і почати контактувати з оточуючими.

Водночас працівники UNAM визнали недолік виконаних експериментів, пов’язаний з особливостями чорного ринку конопель. У Мексиці, як правило, торгують марихуаною з низькою концентрацією ТГК: від 2% до 10%. Відповідно, систематичне вживання канабісу з вищим вмістом канабіноїду теоретично може інакше вплинути на функції мозку і не викликати підвищення рівня емпатії. Щоб однозначно відповісти на це питання, вчені мають намір провести додаткові дослідження.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *