Смертельна лірика

“Ліки, які знищують життя” – так тепер називають прегабалін в англійській пресі. Кількість смертей серед людей, які приймають препарат, за чотири роки збільшилася майже втричі. Розбираємося, з чим пов’язані такі показники і чи дійсно лірика стає британським фентанілом.

 

 

Прегабалін, Лірика, Альзаїн. Усе це – один і той самий протиепілептичний засіб, який також застосовують у разі нейропатичних болів і тривожних розладів. Один із яскравих побічних ефектів – ейфорія. Не дивно, що препарат набув  широкого рекреаційного вживання – попри те, що він є рецептурним, придбати його в тіньовому просторі можна абсолютно безпроблемно.

2022 року у Великій Британії зафіксували  441 смерть серед тих, хто приймав Прегабалін, проти показника в 187 смертей у 2018 році. Місцеві ЗМІ забили на сполох, пророкуючи британському народу подобу опіоїдної епідемії в США. Зрозуміло, порівняння не є об’єктивним – в Америці через передозування опіоїдами щорічно помирає понад сотня тисяч людей, і цей показник продовжує зростати.

Виражений сплеск смертей серед пацієнтів, які приймали Лірику, можна співвіднести  одразу з кількома причинами. Перша і найбільш явна – спільний прийом Прегабаліну та інших препаратів. Так, у разі негативної взаємодії між ліками/речовинами, які приймають, може статися утруднення дихання, пригнічення серцевої діяльності, що в подальшому призводить до смерті.

Наприклад, Лірику категорично не рекомендується приймати спільно з опіоїдами. Однак лікар, який призначає препарати, знатиме про необхідність змінити ліки тільки в разі, якщо і опіоїд прописаний пацієнтові офіційно. У разі, якщо людина зловживає забороненими речовинами, лікар може не знати про залежність пацієнта, і тому пропише Лірику як препарат, що прекрасно зарекомендував себе. Так, у понад 90% випадків в організмах загиблих людей, які приймали Прегабалін, знаходили   і опіоїди, включно з морфіном і метадоном.

Ще одна очевидна причина зростання рівня смертності серед пацієнтів, які приймають Прегабалін – збільшення кількості виписаних на препарат рецептів. У 2022 році у Великій Британії Лірику прописали  пацієнтам понад 8,4 млн разів – це майже на 50% більше рецептів, ніж чотирма роками раніше. Більше споживачів речовини – більше смертей: це прямий і логічний взаємозв’язок. Примітно, що британські вчені наводять цифри: так, Прегабалін частіше виписують жителям півночі Англії. Крім того, більшою мірою рецепти на препарат видають людям із низьким достатком.

Менш очевидна, але реально існуюча проблема – поганий взаємозв’язок між медичними службами. Так, не маючи повної картини про здоров’я пацієнта, лікарі різних структур можуть призначити спільний прийом Прегабаліну та опіоїдів, що також негативно позначається на загальній картині.

Примітно, що багато пацієнтів, яким призначали Прегабалін, дійсно вважають, що препарат зламав  їм життя. Це відбувається тому, що лікарі, які призначають препарат, не попереджають пацієнтів про абстинентний синдром. Люди, які приймають ліки, не помічають, як вони стають частиною їхнього життя, а після – не можуть від них відмовитися, підвищують дозування. У разі, якщо зробити це неможливо, пацієнти стикаються з найсильнішим синдромом відміни, суїцидальними думками.

Незважаючи на все це, прегабалін є ліками з доведеною ефективністю, і тому повністю перестати призначати його пацієнтам лікарі не можуть. Вводити більш жорсткі обмеження на продаж Прегабаліну здається небезпечним – саме після такого кроку, зробленого 2019 року, смертність під час прийому препарату різко зросла. Більшість упевнена: врятувати населення Великої Британії від “ліричної” епідемії можливо тільки за допомогою широкої низки профілактичних заходів і досліджень.

2 коммент. к теме “Смертельна лірика

  1. хорошо что буприк (с лирикой иногда) не давит дыхалку , как мёд. наверное поэтому я пока живой

  2. А у меня наверное иммунитет повышенный. Каждое утро начинается с лирики, а день заканчивается конской дозой метадон

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *