LSD-терапія

Препарат у вигляді солі на основі LSD-25 нещодавно отримав від FDA статус засобу проривної терапії в рамках лікування тривожності. Знайомимося з подією детальніше.

 

 

«LSD – це просто інструмент для перетворення нас на тих, ким ми маємо бути» (с) Альберт Гоффман.

У 2019 році, згідно з останніми підрахунками  ВООЗ, у 301 мільйона людей на планеті є та чи інша форма тривожного розладу. Ймовірно, це число за останні роки тільки зросло. У цьому світлі вчені та лікарі в усьому світі шукають нові способи боротьби з цією патологією.

Як відомо, шість років тому псилоцибін отримав  від FDA (США) статус засобу проривної терапії в лікуванні депресії, і з того моменту розпочався новий виток вивчення психоделіків у сучасності. Цей статус допомагає прискорити розробку препаратів, що демонструють істотне поліпшення/явну перевагу перед наявною терапією в рамках лікування важких захворювань.

У березні цього року маркування проривної терапії отримав  препарат MM120, що являє собою LSD-25 у вигляді солі – тартрату. Варто зазначити, що саме в такій формі найчастіше використовують речовину в рекреаційних цілях (наносять на марку, наприклад). Так, препарат зі значним успіхом минув другу стадію дослідження, присвяченого лікуванню ГТР (генералізований тривожний розлад).

Використовували дозування від 25 до 200 мкг (а також плацебо), де 100 мкг визнано найоптимальнішими з точки зору клінічної активності. 198 учасників дослідження не отримували жодних препаратів для лікування тривожності, так само як і психотерапевтичних втручань. У підсумку MM120 продемонстрував статистично значуще зниження показників тривожності протягом 12 тижнів після приймання.

Ба більше, у 65% учасників спостерігалася клінічна відповідь (тобто прогрес у динаміці захворювання), а у 45% – ремісія після лікування. Вкрай примітно, що ці результати спостерігалися після одноразового застосування і без будь-якої психотерапії під час процесу. Наприклад, це сильно відрізняє MM120 від лікування тривожності із застосуванням  MDMA, де розмовна терапія – найважливіший компонент.

«Я проводив клінічні дослідження в галузі психіатрії понад два десятиліття і бачив дослідження багатьох розроблюваних препаратів для лікування тривоги. Те, що MM120 продемонстрував швидку і стійку ефективність, що стійко зберігається протягом 12 тижнів після одноразового приймання, воістину чудово”, – заявив ( д.м.н. і професор Інституту нейропсихіатрії (США).

Зрозуміло, LSD залишається все тією ж речовиною з відомими побічними ефектами, які особливо спостерігалися у груп із високими дозуваннями (200 мкг) у день приймання препарату: від галюцинацій та ілюзій до запаморочення і парестезій. Проте переносність препарату була оптимальною. Нині очікується третя, фінальна фаза випробувань. Також MM120 (у дозуванні 20 мкг) можна помітити в дослідженні лікування СДУГ, де речовина також демонструє ефективність, але про результати вчені поки що не оголошували.

Всупереч тому, що проти тривожні властивості у LSD-25 припускають давно, широке вивчення цього питання після короткої активності у 20 столітті (огляд досліджень тих років також показує зниження тривожності) почалося лише нещодавно. Можливими механізмами дії  називають вплив) на передачу серотоніну і відповідні рецептори, нейропластичність і мережі мозку (DMN та інші). Крім звичайних дозувань, у лікуванні тривожності досліджуються і мікродози LSD.

Колектив дослідників, які працювали над MM120, представить проміжні результати в науковому журналі та на щорічних зборах Американської психіатричної асоціації. Тепер статус проривної терапії мають МДМА (ПТСР), псилоцибін (депресія) і LSD-25 (тривожність), що явно підкреслює тенденцію поширення лікування психоделіками.

Цілком імовірно, що в найближчому майбутньому препарати на основі цих речовин сильно змінять як світовий фармацевтичний ринок, так і уявлення про лікування психічних розладів в загалом.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *