Канада і стимулятори

Всупереч завершенню року, стежити за інформаційним полем стало набагато цікавіше. Оскільки багато країн намагаються відзвітувати про результати своєї наркополітики, і завжди цікаво, що на нас чекає в майбутньому, у сфері психоактивних речовин. Цього разу канадські вчені вирішили нас здивувати своїм порівнянням досліджень вживання стимуляторів за 2020, 2022, 2023 роки.

 

Методи дослідження

Окремо варто розповісти про те, як проводилося дослідження. Вчені вивчали проби стічних вод у семи містах Канади: Монреаль, Ванкувер, Торонто, Галіфакс, Прінс-Альберт, Саскатун, Едмонтон, із загальним населенням близько 9 мільйонів осіб.

Проби стічних вод відбирали зі стоків очисних споруд протягом семи днів поспіль протягом другого тижня кожного місяця. Результати лабораторних досліджень потім були об’єднані та впорядковані за місяцями.

Але у статті наводяться дані лише за кілька місяців (січень-травень), зокрема 2023 року. А оскільки це дані часткового характеру, то їх не можна інтерпретувати, як певні тенденції у вживанні. Щоправда, пишуть про це автори дослідження, в самому кінці. Проте, якісь висновки все ж можна зробити.

Вживання коксу стабільно зростає

У більшості досліджуваних міст рівень вживання кокаїну підвищився у 2022 році, відносно 2020 року. І якщо брати поточний 2023 рік, то ця тенденція зберігається. Нижче представлена інфографіка яка говорить про це.

Кокаїн у канадських містах (міліграм/1000 осіб)

У Європі такий спосіб дослідження, як перевірка проби стічних вод, широко розповсюджений і застосовується Європейським центром моніторингу наркотиків і наркозалежності (ECMDDA). Тож, дослідники вирішили перевірити, наскільки канадські міста відрізняються від європейських, і були здивовані.

Одразу кілька канадських міст увійшли до цього рейтингу, серед них: Халіфакс, Монреаль, Едмонтон, Ванкувер, Торонто. У цьому дослідженні взяло участь понад 150 міст у 28 країнах.

Кокаїн у європейських і канадських містах (міліграм/1000 осіб)

Сильного зростання вживання мета та амфа не спостерігається

Канадські міста минулого 2022 року показували найвищий рівень вживання метамфетаміну серед міст світу. За даними країн, що використовують підрахунки про проби стічних вод, крім Канади, до цього топу увійшли США, Чехія, Австралія, Нова Зеландія.

А цього року вживання мета істотно не змінилося, хоча вчені прогнозували певний спад, після результатів минулого року. Детальніші результати підрахунків можна побачити на зображенні нижче.

Метамфетамін у канадських містах (міліграм/1000 осіб)

А ось якщо брати ситуацію з амфетаміном, то тут можна побачити чітку кореляцію. У 2022 році у Ванкувері, Торонто, Монреалі та Галіфаксі показники значно вищі за 2020 рік. А що стосується 2023 року, то порівняно з минулим роком, особливих змін немає. Більш детальна інформація про амфетамін, у таблиці нижче.

Амфетамін у канадських містах (міліграм/1000 осіб)

Дослідники у своїй статті зазначають, що раз амфетамін, як порівняти з метом, показує більший приріст і рівень вживання, то це може бути пов’язано зі збільшенням рецептурного амфетаміну, який містить ліки для лікування СДУГ (тобто медичне вживання амфетаміну зросло). Але для обґрунтування цієї гіпотези, необхідні більш глибокі дослідження.

Амф і мет у містах-преріях

Окремо вчені звернули увагу на міста-прерії (Едмонтон, Прінс-Альберт, Саскатун) і вирахували, що саме в цих містах був сильний приріст вживання амфетаміну і метамфетаміну. А місто Принс-Альберт показало найбільше зростання обох наркотиків за січень-травень 2022 і 2023 років.

Нагадаємо, що міста-прерії в Канаді – невеликі та малозаселені міста, де з основної діяльності переважає гірничодобувна промисловість і екстенсивне сільське господарство. До числа канадських прерій входить 3 провінції: Альберта, Саскачеван, Манітобу, загальна чисельність населення перевищує 6 мільйонів (2020).

За матеріалами:
https://www150.statcan.gc.ca/n1/daily-quotidien/231101/dq231101b-eng.htm

Канада і стимулятори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *