Як пережити наслідки вживання психостимуляторів і допомогти організму швидше відновитися

dopomoga-i-vidnovlennya-pislya-psychostimulatoriv Свято скінчилося, і почалася найнеприємніша фаза дії речовини – “відхідняк”.

Похмілля від психостимуляторів заслужено вважається одним із найважчих. Його симптоми можуть відрізнятися залежно від різних чинників, але зазвичай включають головні болі, відчуття розбитості, болі в м’язах, нудоту, тривожність, параноїдальні стани, депресію.

 

 

 

Чому мені так погано?

Зараз твій організм стикається з цілою низкою проблем, зокрема нестачею енергії, нестачею найважливіших для його функціонування речовин, перевтомою, сильним навантаженням на серцево-судинну систему.

Інтенсивність відхідняку безпосередньо залежить від речовини, її дозування і тривалості вживання.

Марафони і “кайфожорство” – зло!

Важливу роль відіграє і якість продукту. На жаль, ні твій досвід, ні запевнення продавця, ні зовнішній вигляд речовини ніколи не гарантують її чистоти і якісності, тож негативні постефекти можуть виявитися несподівано сильними навіть за порівняно невеликої разової дози.

Що ж робити? Зараз твоє тіло активно намагається позбутися залишків речовини і відновити втрачений баланс, а ти можеш і повинен йому допомогти.

Забудь про продовження

Серйозно, досить. Навіть якщо найпростішим рішенням здається вжити ще трохи того ж самого, щоб полегшити симптоми – це допоможе лише на короткий проміжок часу, тіло лише продовжить витрачати й без того виснажені ресурси, і незабаром увесь негатив повернеться до тебе з солідним збільшенням. Це не вихід.

Відновлюємо комфорт

Страх, тривожність, ажитація, ангедонія – часті супутники відхідняків від ейфо-/психостимуляторів. Зараз дуже важливо створити навколо себе спокійну, безпечну і доброзичливу обстановку.

Захистися поки що від зовнішнього світу. Прибери з очей усі речі, що дратують тебе. Добре, якщо поруч не буде спів споживачів, здатних спровокувати тебе на продовження, і людей, з якими ти перебуваєш у стані конфлікту. Якщо є близька людина, яка тебе не засуджує і розуміє твій стан – попроси її побути поруч. Не можеш бути поруч – будь із нею на зв’язку.

Якщо поруч є безлюдне красиве місце, щоб подихати свіжим повітрям – невелика прогулянка теж може допомогти, якщо ти в змозі для цього.

Обов’язково сходи в душ – стане набагато легше морально. Але занадто гаряча вода може знизити тиск, краще митися в помірно-теплій.

Відновлюємо нейрохімію

Депресивний стан, емоційна “яма”, стрибки настрою – прямий наслідок вичерпання запасу дофаміну і серотоніну, найважливіших нейромедіаторів. Мозку просто більше нічим робити тебе щасливим.

Але запас нейромедіаторів можна відновити природними і безпечними засобами.

Перш за все, допоможуть амінокислоти: L-тирозин і 5-HTP.

L-тирозин, потрапляючи в організм, перетворюється на дофамін і впливає на рівень норадреналіну. 5-HTP (5-гідрокситриптофан) стає серотоніном. І те, й інше – харчові добавки, доступні в аптеках і відпускаються без рецепта.

Хороші результати дає заварений звіробій – багато хто відзначає, що він помітно покращує настрій.

Дратівливість і безсоння (а також низка інших неприємних ефектів) можуть бути спричинені дефіцитом магнію – ейфоретики і психостимулятори (зокрема мефедрон) вимивають його з організму. Запаси магнію потрібно поповнити: прийми будь-який доступний препарат магнію (“Магній + В6”, “Магникум”, “Магнеквін” та інші), дозування 500-1000 мг.

Дефіцит магнію може викликати спазми. Якщо вони почалися незабаром після вживання, допоможе “Но-Шпа” або “Дротаверин”.

Варто прийняти 500 мг вітаміну С – це підтримає роботу мозку та серцево-судинної системи.

Відновлюємо енергію

Апетит, звичайно, сильно пригнічений, але все ж спробуй змусити себе поїсти – організму як ніколи потрібні сили. Найчастіше, почавши з небажанням, ти можеш відчути, що апетит потроху до тебе повертається.

Чудово підійдуть як відновлювальна дієта вівсянка, банани, інші фрукти та овочі, мед, курка, рис, будь-яка здорова і легкозасвоювана їжа.

Джанкфуду краще уникати!

Для зниження кислотності й уникнення проблем зі ШКТ можна випити “Омепразол” (“Омез”) – 20-40 мг.

Виводимо зайве

Рідина допоможе відновити водно-сольовий баланс і швидше вивести залишки речовин з організму. Мінеральна вода, соки, смузі, зелений чай – все це підійде. Частіше відвідуй туалет, можна використовувати навіть сечогінні препарати.

Але будь обережний – при їх застосуванні збільшується навантаження на нирки!

 

А ось пити алкоголь не рекомендується. Він погано допомагає від наслідків прийняття стимуляторів і сам по собі сильно навантажує організм. Додавати до всього іншого алкогольне похмілля – погана ідея.

Намагаємося поспати

Найкращий спосіб пережити відхідняк від психостимуляторів – добре виспатися. Найкраще і найшвидше організм відновлюється саме під час сну, тож постарайся заснути.

Якщо не виходить, можна скористатися аптечними заспокійливими зборами, снодійними Мелатонін, Донорміл (не надто багато, дотримуйся інструкцій!). Якщо використовуються транквілізатори, потрібно бути гранично обережним.

Не потрібно використовувати як снодійне алкоголь і бутират, це небезпечно!

Не все піддається лікуванню в домашніх умовах. Якщо симптоми занадто гострі, стан викликає в тебе побоювання – викликай швидку допомогу або звернися до лікаря-нарколога. У деяких випадках допомогти може тільки кваліфікований фахівець!

Не бійся звернутися по допомогу

Багатьом людям у такому стані допомагають різні групи взаємодопомоги, як приклад – Анонімні Наркомани. Подивися розклад таких груп у своєму місті. Туди можна прийти навіть на “відходняках”.

Якщо важкі ментальні наслідки не відпускають тебе вже довго, а може, ти вже прийшов до бажання впоратися із залежністю і більше не хочеш переживати всі ці труднощі в майбутньому – не бійся звернутися до фахівця – психолога, психотерапевта, психіатра або нарколога.

І, звісно, нагадуємо про те щоу нас э найстаріший ахуєний форум з крутим та доброзичливим комьюніті та телеграм-чат  

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *