Як себе поводити під час зупинки поліцією пацієнта, який має при собі препарати ЗПТ?

react project Найчастіше при цьому працівники поліції перевіряють документи пацієнта або поверхнево перевіряють особу. 

Такі дії поліцейських нерідко обурюють учасників програм ЗПТ. Проте, згідно Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський має право вимагати пред’явлення документів (паспорт, водійські права тощо), що посвідчують особу, в т.ч. у випадках, якщо існує достатньо підстав вважати, що у людини є з собою наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл. 

 

Поверхнева перевірка – це здійсненням візуального огляду особи працівником поліції та візуальним оглядом речей. Під час поверхневої перевірки людина самостійно показує поліцейському вміст особистих речей. Тобто, поліцейський не має права намагатися оглянути або обшукати людину під верхнім одягом руками та сам не може залазити руками у кишені чи речі.

Перед проведенням поверхневої перевірки або огляду, поліцейський обов’язково має сповістити людину про підстави застосування такого заходу. Згідно вимог Закону, поверхнева перевірка має здійснюватися поліцейським відповідної статі. У невідкладних випадках поверхневу перевірку може здійснити будь-який поліцейський, проте лише з використанням спеціального приладу або засобу.

Слід зауважити, що будь-яка розмова з поліцейським має починатися з прохання пред’явити службове посвідчення. Слід уважно його прочитати, а при можливості зафіксувати посаду, прізвище, ім’я правоохоронця та номер нагрудного знаку співробітника (у разі наявності). У разі можливого оскарження його дій, така інформація може знадобитися для ідентифікації правоохоронця. Поліцейській зобов’язаний повідомити всі ці дані. 

Для уникнення конфліктів з поліцією пацієнтам програм ЗПТ, у разі знаходження при пацієнтові препаратів ЗПТ, отриманих для самостійного прийому, – обов’язково треба мати при собі документ, що посвідчує особу. А також бажано мати в такому випадку відповідно оформлений листок призначень, завірену копію підписаної головним лікарем заяви про отримання наркотичних засобів ЗПТ для підтвердження законних підстав отримання препаратів ЗПТ.

Наразі, МБФ «Альянс громадського здоров’я» активно працює над питанням забезпечення пацієнтів сайтів ЗПТ відповідними посвідченнями учасників державної програми лікування для зменшення ризиків виникнення конфліктів.

У разі, якщо Ви чи Ваші знайомі зазнали порушення прав з боку поліції, повідомте про це до REAct та отримайте безкоштовну допомогу. Звернення можна залишити за допомогою чат-ботів, чи на сайті Проєкту. 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.