Питання нестачі АРТ донесені до Прем’єр-міністра України особисто

10 листопада Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради Мережі прийняв участь у зустрічі Прем’єр-міністра України Микола Азарова з представниками 9 громадських організацій, які опікуються проблемами сфери охорони здоров’я України. Питання нестачі життєво необхідної АРТ стало головним питанням, яке підняв перед Прем’єром Володимир Жовтяк. Учасники зустрічі також обмінялися думками щодо стану медичної галузі загалом, а також подали свої пропозиції з реформування медицини в України.

Крім питань нестачі АРТ Володимир Жовтяк озвучив декілька нагальних проблем в сфері ВІЛ/СНІД, а саме:

 

– Нагального реформування потребує система проведення тендерних закупівель МОЗ України, тому що діюча – не є прозорою та постійно призводить до проблем в лікуванні АРТ та не дозволяє покривати потреби в АРТ всіх, хто потребує лікування.
– Забезпечити виконання доручення Президента щодо закупівлі препаратів АРТ на 2012 рік в повному обсязі.
– Необхідно зберегти вертикальну систему організації медичної допомоги ВІЛ-позитивним громадянам та профілактики ВІЛ серед населення. Особливе місце в системі надання допомоги повинні займати національні центри. Один з них – клініка ВІЛ/СНІДу Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського АМН Україні, яка сьогодні знаходиться під загрозою зникнення. Життєво важливо зберегти клініку, в якій лікуються тисячі пацієнтів і проходять навчання лікарі ті тільки з Україною, але і з країн колишнього Радянського Союзу.
– Критично важливим є забезпечення фінансування не тільки з національного, а й з обласних бюджетів. Від так як в державному бюджеті на 2012 р. фінансування програми по ВІЛ/СНІДу в бюджеті Академії медичних наук зменшено з 16 млн. грн. в 2011 р. до 14,7 млн. грн. в 2012 р. Об’єктивних передумов для такого зниження немає, але за фактом Академія медичних наук не зможе забезпечити лікування навіть тим пацієнтам, які вже його отримують.

За результатами зустрічі Глава Уряду пообіцяв дати відповідні доручення з вирішення найбільш нагальних питань. Представники громадських організацій та пан Азаров вирішили, що подібні зустрічі будуть проводити принаймні раз у квартал.

 

network.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.