Наркотики і хамство

Більшість з нас напевно часто стикаються з таким явищем як хамство, грубість та агресія у повсякденному житті. Поїздка в громадському транспорті, похід в крамницю чи звичайна прогулянка містом можуть обернутися як мінімум зіпсованим настроєм, якщо вам «пощастить» натрапити на хама. А чи пов’язані прояви хамства з вживанням наркотиків?

 

 

Не секрет, що наркотики викликають звикання та ведуть до формування залежності. Залежність, в свою чергу, ставить під контроль поведінку людини, роблячи її неадекватною та нездатною керувати власними вчинками. Наприклад, на перших етапах формування героїнової залежності людина починає ставитися зверхнє до оточуючих і поводитися зухвало. Нездатність критично оцінювати свої вчинки призводить до втрати почуття дистанції при спілкуванні з іншими людьми. Споживач героїну поводиться фамільярно і нахабно як з рідними, так і з зовсім незнайомими людьми на вулиці, що призводить до численних конфліктів і навіть бійок. Причому у будь-якому конфлікті наркозалежний буде почуватися правим. Непомітно для себе така людина перетворюється на суцільного егоїста, а почуття власної правоти стає тотальним.

Взагалі, хронічне вживання всіх токсичних і наркотичних речовин, в тому числі й алкоголю, призводить до зміни особистості: суспільне життя більше не цікавить, зникає інтерес до роботи, розвивається грубість, егоїзм, нехтування сімейними обов’язками, зникає почуття відповідальності за дітей, змінюється характер людини. Тож очевидно, що вживання наркотиків напряму пов’язане з хамством, агресією та грубістю.

«Та тож наркомани, а нормальні люди поводяться адекватно», — скажете ви. А якщо розібратися? Навряд чи знайдуться такі люди, які ніколи не зривалися на грубість. А чи може грубість, яка надходить від людини, на перший погляд вільної від наркотиків, бути пов’язана з їх вживанням?

Навряд чи вважає себе наркоманом людина, яка не уявляє зустріч з друзями без келиха пива або чогось «погарячіше»; робочий день без кофе, а перерву між справами без цигарки. Але ж алкоголь, тютюн та кофе — це хоча і легальні, але наркотики, і, наприклад, постійне паління, налягання на кофе або періодичне вживання алкоголю nt; ведуть до порушення поведінки. Приклад з життя: покупець заходить до приватної крамниці, а продавець саме в цей час збирається вийти «на перекур». Продавець нерішуче застигає у дверному прорізі в очікуванні, що покупець швидко замовить товар та піде. В свою чергу покупець неквапливо розглядає продукцію на полицях, явно не поділяючи поглядів продавця. Продавець починає хвилюватися, оскільки якщо черга побільшає, бажаної цигарки можна і не дочекатися. Далі відбувається приблизно такий діалог:

Продавець: «Ну то що, Ви вибрали?».

Покупець: «Ні, вирішую».

Продавець роздратовано: «Ну то вирішуйте швидше!».

Покупець здивовано: «А в чому справа?»

Продавець, швидко зрозумівши власну помилку, вибачається і вже ввічливо намагається пояснити покупцю причину. Та факт хамства вже відбувся, і настрій у покупця зіпсовано. Це ще добре, що продавець вибачився, але ж розвиток подій міг проходити за зовсім іншим сценарієм.

Таких прикладів можна відшукати безліч. Грубо відповіли в громадському транспорті по дорозі на роботу, прокинувшись з важким похміллям? Агресивно ставитесь до тих, хто забирає ваш час, відведений на паління? Полаялися з колегою по роботі, не випивши свій улюблений заварний кофе вранці? Продовжувати можна дуже довго…

Тож, як видно, хамство і наркотики невідривно пов’язані між собою, і не тільки у випадку явної наркотичної залежності, а й тоді, коли людину навряд чи можна назвати наркоманом у традиційному розумінні цього слова. Вплив, який чинять наркотики на суспільство в цілому та кожного члена цього суспільства окремо, сильніший, ніж ми вважаємо.

 

AndreiY on Sun

http://talkingdrugs.org/sites/default/files/images/10087.jpg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *