Кетамiн i ПТСР

За оцінками дослідників, у 12–20% людей, які стали свідками або учасниками травмуючих подій, може розвинутись ПТСР — розлад, спричинений стресом. У просякнутій війною Україні, де навіть повсякденне життя пов’язане з ризиком отримання травми, п’ята частина населення потрапляє до категорії постраждалих, не кажучи вже про військових на фронті.

 

Читать далее “Кетамiн i ПТСР”

Хворобливий потяг до речовин і що з ним робити

Однією з причин, через яку люди знову і знову повертаються до вживання психоактивних речовин, є потяг або ж хворобливий потяг, пристрасть, тяжіння… Хто в темі, той знає, що це дуже неприємний, а часом нестерпний стан, який супроводжується певними тілесними відчуттями, нав’язливими думками, неприємними емоціями. Не плутати з гострим станом відміни опіатів або ж станом алкоголіка у багатоденному запої. Тут працюють інші механізми.

 

 

Читать далее “Хворобливий потяг до речовин і що з ним робити”

Канабіс і психічне здоров’я: як змінюється підхід до лікування розладів

 У сучасному світі психічні розлади стають дедалі поширенішою проблемою. Уявіть собі: кожен п’ятий дорослий американець повідомляє про наявність будь-якого психічного розладу, але тільки двоє з трьох отримують необхідну допомогу. Ця ситуація змушує медичну спільноту шукати нові підходи до лікування, і легалізація канабісу стала несподіваним фактором, який суттєво вплинув на цю галузь медицини.

 

 

Читать далее “Канабіс і психічне здоров’я: як змінюється підхід до лікування розладів”

Зниження шкоди під загрозою?

Ті, хто в темі, знають, що програми Зниження шкоди вже багато років допомагають людям, які вживають наркотики. Тут і допомога в тому, як уникнути передозувань, як захиститися від ВІЛ та гепатиту, і як жити далі, якщо ці хвороби вже є. Важливе правило завжди було одне – анонімність і конфіденційність.

 

 

Читать далее “Зниження шкоди під загрозою?”

ДЕ КРИМІНАЛІЗАЦІЯ?

Друзі, як відомо, саме декриміналізація залишається головною умовою оздоровлення української наркополітики, яка навіть зі здобуттям нашою країною незалежності залишається необгрунтовано суворою щодо людей, які вживають наркотики.

 

Читать далее “ДЕ КРИМІНАЛІЗАЦІЯ?”

Тенденції у сфері наркотиків в Україні під час війни

«Змінений стан: тенденції у сфері наркотиків в Україні під час війни»** — така назва першого комплексного аналізу складної динаміки обігу та споживання наркотиків у нашій країні на тлі катастрофічних подій останніх років.

 

Читать далее “Тенденції у сфері наркотиків в Україні під час війни”

Як мексиканські картелі випробовують фентаніл на вразливих людях і тваринах

Глобальна боротьба з фентанілом змусила картелі впроваджувати інноваційні методи виробництва та випробовувати свої ризиковані формули на людях, а також кроликах і курчатах.

 

 

Читать далее “Як мексиканські картелі випробовують фентаніл на вразливих людях і тваринах”

Канабідіол як нова надія в боротьбі з алкогольними залежностями: перші клінічні результати

У дослідженні, опублікованому цього місяця в журналі «Молекулярна психіатрія», дослідники з кафедри адиктивної поведінки та наркології Гейдельберзького університету в Німеччині проаналізували, як КБД впливає на потяг до алкоголю та мозкову активність у людей з розладом вживання алкоголю (РВА).

 

 

 

Читать далее “Канабідіол як нова надія в боротьбі з алкогольними залежностями: перші клінічні результати”

Підтримка Метелика 2

З величезним задоволенням повідомляємо, що завдяки виграному міні-гранту нам вдалося придбати необхідне обладнання для забезпечення автономної роботи та енергетичної незалежності! Цей крок відкриває нові можливості для розвитку нашого проєкту, дозволяючи нам функціонувати незалежно від зовнішніх джерел енергії.

 

Читать далее “Підтримка Метелика 2”