12 сучасних мобільних амбулаторій передано для роботи з профілактики ВІЛ та вірусних гепатитів в регіонах України

Ключі та техпаспорти від новеньких переобладнаних мікроавтобусів «IVECO Daily», що вишикувалися на площі перед Святою Софією, разом з представниками Альянсу-Україна урочисто вручали заступник Міністра охорони здоров’я України Євген Мороз, в.о. Голови Держслужби України з соцзахворювань Олена Єщенко, директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталія Нізова, заступник голови Київської міськдержадміністрації Михайло Радуцький.

«Завдяки нещодавно затвердженій Парламентом України Загальнодержавній цільовій соціальній програмі протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, при підтримці Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією сьогодні ми передаємо у регіони країни ці багатофункціональні мобільні амбулаторії, які пристосовані для проведення тестування та надання медико-консультативної допомоги представникам груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ та іншими соціально-небезпечними захворюваннями.

Розширення цієї мережі дозволить суттєво посилити контроль над поширенням епідемій ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С в Україні, охопити профілактичними послугами та забезпечити подальше лікуванням людей, які цього найбільше потребують», – прокоментував подію в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

«Альянс-Україна вже має успішний 6-річний досвід використання мобільних амбулаторій у більшості областей України. Лише минулого року таким чином нам вдалося охопити профілактичними послугами 38,5 тис. представників груп ризику, проведено 91 тис. тестувань на ВІЛ, вірусні гепатити та інші інфекції, 4,5 тис. з яких виявилися позитивними. Автомобілі вартістю майже 500 000 доларів США були закуплені та переобладнані в рамках реалізації чинного національного проекту, що підтримується Глобальним фондом.

Завдяки цій потужній «нелетальній» зброї проти епідемії та суттєвому зростанню профілактичних можливостей наших партнерських організацій ми розраховуємо остаточно закріпити досягнуту протягом останніх років тенденцію щодо стабілізації епідемії ВІЛ-інфекції в Україні та оперативно реагувати на інші небезпечні загрози», – поділився останніми здобутками та перспективними планами Павло Скала, директор з політики та партнерства Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.

Враховуючи сучасні виклики, усі автомобілі додатково були обладнані універсальним кріпленням для перевезення нош, отже, у разі потреби, амбулаторії зможуть навіть транспортувати поранених.

Сповнений позитивних емоцій Михайло Карелін, керівник громадської організації «Наша допомога» з Слов’янську, Донецької області: «Для Слов’янська – українського міста, яке зараз опинилося на «передовій», наявність сучасної мобільної амбулаторії вкрай важлива, адже останні тенденції вказують на значне зростання кількості позитивних результатів тестів на ВІЛ та вірусні гепатити через проведення бойових дій і велику кількість переселенців. Тепер у нас з’явиться можливість не лише проводити тестування у більшому об’ємі, але й оперативно супроводжувати людей з позитивним результатом до Харкова для підтвердження діагнозу і призначення, при необхідності, своєчасного лікування, адже у нашому місті такі аналізи не проводяться, а їхати до Донецька зараз взагалі неможливо».

 

Вже цими вихідними нові амбулаторії почнуть інтенсивно працювати у регіонах, адже 1 грудня наша держава традиційно проводитиме заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

=============

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, як основний субреципієнт Глобального Фонду в Україні та співвиконавець чинної Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, що введена у дію 8 жовтня 2014 року, через партнерські неурядові ВІЛ-сервісні організації охоплює профілактичними послугами понад 250 тисяч представників найуразливіших верств населення (споживачів ін’єкційних наркотиків, жінок, залучених до комерційного сексу, чоловіків, які мають секс с чоловіками та «дітей вулиці»).

За останні 8 років Альянс-Україна, у т.ч. завдяки роботі раніше поставлених у регіони мобільних амбулаторій, забезпечив проведення понад 1,5 мільйонів тестів на ВІЛ, гепатити В/С та сифіліс. Кожний 15-й тест виявився позитивним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.