Ще одне показове позитивне рішення харківського апеляційного суду на користь пацієнта ЗПТ!

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69207421

найбільш яскраві моменти з рішення:

–          суд першої інстанції позбавив ОСОБА_2 можливості особисто чи за допомогою фахівця в галузі права відстоювати його права та не дослідив всіх фактичних обставин по справі. Вказує, що ОСОБА_2 не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння, але прохав спочатку здійснити його в КЗОЗ «ОЦБПС», де знаходиться під наглядом лікарів, тестування відбувалося за відсутності понятих.
–          В судовому засіданні апеляційної інстанції лікар-нарколог ОСОБА_4 повідомила, що з жовтня 2016 року ОСОБА_2 є її пацієнтом та перебуває на програмі замісної підтримувальної терапії на базі КЗОЗ Обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом, на теперішній час у нього досягнуто стану стабілізації, пацієнту призначена постійна доза препарату-методон, раз на місяць він проходить тестування на виявлення морфіну та протягом півроку його тестування було негативне. Безпосередньо після вживання ліків пацієнту не рекомендується управляти транспортним засобом, але через декілька годин він може це робити. Метадон є ліками, а не наркотичним засобом. ОСОБА_2 вживав його зранку, тоді як протокол складено о 14.40 год. 21 червня 2017 року ОСОБА_2 через годину після отримання тижневої дози препаратів повернувся до центру разом з працівниками поліції та наполягав на проведенні йому тестування на стан наркотичного сп’яніння. ОСОБА_4 повідомила інспекторам умови лікування ОСОБА_2, разом з ними перерахувала кількість наявних у нього таблеток, у їх присутності провела тестування на виявлення морфіну у ОСОБА_2 Результати тестування були зафіксовані в журналі КЗОЗ ОЦПБС. Результатів тестування на стан наркотичного сп’яніння працівники поліції не дочекалися.

Постанову Фрунзенського районного суду м.Харкова від 22 серпня 2017 року про визнання ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік скасувати, а провадження у справі закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП.

Павло Скала
Асоційований директор з політики та партнерства

Альянс громадського здоровя

Как (и почему) запрещают наркотики

При доказанном вреде запрещать алкоголь и табак никто не спешит, а вот охота на любителей легких наркотиков, кажется, уже становится национальным спортом для российских полицейских. Пока московский бомонд убивает печень IPA на Чистопрудном бульваре, за наркоту сидит почти четверть заключенных. Пока бабушки закидываются корвалолом, МВД может посадить за одно из 1012 веществ, которые даже нигде не упомянуты. Рассказываем, почему так вышло.

Окна кабинета Дмитрия Гладышева смотрят на Матросскую Тишину. Улыбается: «Оттуда к нам никто не приходит». В трудовой книжке редкий коктейль: высшее химическое и высшее юридическое. Гладышев — главный в стране независимый судебный эксперт-химик по наркотикам. Он написал большую часть рецензий на заключения своих коллег по цеху и, кажется, уверен, что его прослушивает МВД. Читать далее “Как (и почему) запрещают наркотики”

Непрерывность ЗПТ или конвейер?

Видео 2010 г. Все герои настоящего фильма ушли из жизни. Их убил не метадон и не заместительная терапия. Отсутствие адекватного законодательства и условия вынуждающие метадонозависимого пациента ежедневно в ЛЮБОМ состоянии добираться до больнички ради “поддерживающего лечения” – ускорили смерть сотен наркозависимых…. Сегодня, благодаря усилиям сообществ – в Украине работают законы, которые исключают повторение того кошмара, который авторы отразили в своем фильме.